23. kolo - Bosonohy - IE Znojmo - 4:0

V sobotu 16.5. jsme zajížděli k dalšímu utkání do Bosonoh.

Nastoupili jsme v sestavě:

Polášek - Ostrý, Veselý, Kubošný, Tkadlec - Pavelka (74' Pěnkava), Šťáva, Černý, Doválel (77' Logr) - Urválek, Poláček (70' Vašíček).
Bylo to pro nás důležité utkání a hned od začátku jsme na domácí vletěli a hráli aktivně.
Hned v úvodu utkání se po autu Urválek odpoutal od obránce, zacentroval do vápna, kde se uvolnil Poláček, ale svou hlavičku namířil těsně vedle.
V 6. minutě zaváhal Pavelka u našeho rohového praporku, nechal se obejít domácím hráčem, který vnikl do vápna, nahrál pod sebe, kde dobíhájící hráč z 18m jen těsně minul naší branku.
Po této akci domácích jsme se dostali do souvislého tlaku a vytvářeli si jednu příležitost za druhou, domácí jen s obtížemi odkopávali do bezpečí.
12' - akce zálohy na jeden dotek, míč se dostal k Doválelovi, ten zasekl obránci a vystřelil na přední tyč - přímo do připraveného brankáře.
Hned vzápětí, při našem napadání, podklouzl stoper, Urválek nahrál Černému, ale ten z dobré pozice bohužel přestřelil.
16' a obrovská šance - Šťáva vybojoval míč, přihrál Urválkovi, ten našel krásnou přihrávkou za obranu Černého, který při zakončení trefil brankáře od něhož se míč dostal do břevna.
V 24.min. zahráváme rohový kop, míč tancuje po malém vápně, několikrát ho dorážíme do brány, ale vždy trefíme domácí obránce, až se míč odráží k volnému Šťávovi, který střílí těsně vedle. Za chvíli znovu aktivním napadáním získáváme míč, který putuje k Urválkovi, který je sám v pokutovém území a mohl si vybrat - buď vystřelit nebo přihrát na naše osamocené dobíhající hráče. Rozhodl se vystřelit, ale v poslední chvíli mu skluzem skočil do zakončení obránce a srazil střelu na roh.
Domácí se dostali na naši polovinu až v 30. minutě, kdy po přímém kopu z 22m vysoko přestřelili.
V 34' udělal obrovskou chybu Ostrý, domácí se řítili na naší branku v přečíslení 3 na 1, ale při prvním zakončení trefili Kubošného, druhou střelu zázračně chytl Polášek.
Ve 40' a 42' jsme zahrávali 2 rohové kopy a vytvořili jsme si veliké závary v domácím vápně, kdy jsme měli několikrát gól na kopačkách, to co jsme nedali bylo neuvěřitelné.
A opět se stalo to, co nás provází celou sezónu. V nastaveném čase 1.půlky, domácí zahrávají rohový kop, my vyhrajeme hlavu na hráče Bosonoh, který svou střelu míří přímo do našeho brankáře, který míč neudržel a v následném závaru si Veselý střílí, ve snaze míč odkopnut, vlastní gól - 1:0 pro domácí.

Do druhé půle jsme šli s odhodláním, že poté co jsme si vytvořili takovou spoustu gólových šancí, tak určitě ještě nějaké si vytvoříme a pokusíme se zvrátit výsledek.
Ale bohužel přišlo neuvěřitelné zaváhání Ostrého hned v 1. minutě druhé půle a chladnokrevné zakončení domácího nestora Bělohlávka - 2:0.
O minutu později jsme mohli snížit, Urválkův centr si ve vápně zpracoval Poláček, ale jeho tvrdou střelu brankář s námahou vyrazil na roh.
Ve 49' při odkopu Polášek trefil domácího hráče, ale stihl ještě zachránit.
V 51' si vytváříme další velkou šanci - na Urválkův centr si krásně naběhl Pavelka, dostal se přes obránce a skluzem na malém vápně šel do zakončení, ale bohužel míč místo do prázdné branky se mu zamotal pod nohami.
Bylo vidět, že další nevyužitá šance s námi dost otřásla a už jsme se začali trápit, byli jsme nervózní a domácí, tím jak my jsme hru otevřeli, začali chodit do brejků.
53' střela domácích z 20m, která po teči jednoho z domácích hráčů jen těsně minula naší branku.
V 54' udělal chybu Tkadlec, ale šanci domácích odvrátil Pavelka.
56' a pěkná křídelní akce našich, kdy po centru ze strany si nejlépe naskočil Doválel, ale jeho hlavička letěla jen těsně vedle.
Vzápětí našel Černý krásnou ulicí Urválka, který šel sám na brankáře, ale přestřelil tak vysoko, že míč hledají možná ještě teď.
V 61' po našem špatně zahraném ofsajdu se řítí 3 domácí hráči sami na Poláška, ale svoji střelu míří vedle.
64' a únik Bělohlávka od půlky, ale Polášek jeho zakončení vychytal.
Ve zbývajícím čase už to byla z naší strany jen křeč, kterou ještě umocnil v 79' rozhodčí, kdy pískl proti nám penaltu, které se smáli domácí hráči i diváci.
Ale byla písknutá a dobře kopnutá, takže 3:0.
My jsme po této brance už rezignovali a dostali jsme ještě v 81' po rohu a odráženém míči na velké vápno, kde stál osamocený hráč , gól na 4:0 po krásné střele k tyči.
Ještě jsme měli šanci aspoň na čestný gól, ale Urválkův přímý kop skončil na tyči.