22. kolo - IE Znojmo - Čebín - 1:1

IE Znojmo - Čebín - 1:1 (1:0), gól - Tkadlec

V sobotu 9.5. jsme se utkali na domácím hřišti s jedním z nejlepších mužstev jara, s mužstvem Čebína.

Do utkání nastoupila tato sestava:
Minařík - Ostrý, Veselý, Kubošný, Tkadlec - Doválel (77' Poláček), Šťáva, Černý, Urválek - Kubále (62' Samek), Čech (67' Pavelka).

My jsme do zápasu vstoupili opatrně, vědomy si vynikající bilance Čebína ve venkovních zápasech.
Ve 4.min. předvedl Ostrý, hrající v tomto zápase na postu obránce, pěknou akci po lajně, narazil si s Doválelem, ale jeho centr mířil jen do gólmana.
Soupeř ohrozil naší bránu v 7. min., kdy záložník svou střelu z 18m mířil jen do Minaříka.
V 9' min. se dostává k zahrávání přímáku Urválek, ale trefuje jenom zeď. Za chvíli se po rozehrání rohového kopu ocitá Veselý ve 100% šanci, kdy se k němu
v malém vápně odráží míč, ale bohužel netrefuje odkrytou branku.
Po čtvrthodině hry se dostávají ke slovu opět hosté a předvádějí rychlou akci, zakončenou střelou těsně vedle naší brány. Potom zbytečně faulujeme blízko našeho vápna a soupeř po rozehrání přímého kopu nám zle zatápěl v našem pokutovém území až se nám na poněkolikáté podařilo odkopnout míč do bezpečí.
Ve 20.min. zahrává Urválek přímý kop nakrátko na Ostrého, jehož střílený centr proletěl celým vápnem.
V 23' dostává míč do nohy Kubále, zbaví se jednoho obránce a z 20m vystřelí tvrdou střelu, brankář hostů vyráží na roh.
Hosty jsme v této fázi zatlačili, zahráváme jednu standartní situaci za druhou - v 26' Tkadlec po rohu hlavou přestřelil.
V 28. min. zahrával přímák Urválek, hostující obránce hlavou tečoval do břevna, u odraženého míče byl první Tkadlec a hlavou nás posílá do vedení - 1:0.
Hosté se vymanili z našeho tlaku až v 36. min., kdy jejich nebezpečný centr v poslední chvíli ukopl Doválel.
Z protiútoku se dostal k míči Kubále, zacentroval před bránu, kde Čech střílel vedle.

Druhá půle začala, tak jak skončila první a to naším tlakem a našimi šancemi, ikdyž hosté hodně zlepšili pohyb a hru vyrovnali.
V 46.min. se pěkně protáhl Kubále podél vápna, krásně nabil Černému, ale ten bohužel přestřelil.
V 53' se odhodlal ke střele z dálky sváteční střelec Kubošný, ale přestřelil.
Po této naší akci se dostali do hry hosté a během 10 minut, které nás zastihli v útlumu, si vytvořili několik nebezpečných příležitostí.
V 56' zahrávali přímák na zadní tyč, kde osamocenému útočníkovi chyběl půlkrok ke vstřelení gólu, o chvíli později střelou z dálky prověřili Minaříka a nakonec v 66' po centru do vápna hostující útočník netrefil z první míč, tak jak chtěl a na opravu mu nezbyl čas, protože Kubošný míč odkopl do bezpečí.
Od této chvíle jsme se probudili a vytvářeli si jednu šanci za druhou.
V 70.min. Urválek vybojoval na vápně míč, mohl spolu s Černým postupovat na osamoceného obránce, ale zbrkle vystřelil a trefil dobře postaveného obránce.
72' a průnik Černého do vápna, bohužel s přihrávkou na osamoceného Samka naložil velmi nepřesně.
V 75. min. zahrával přímý kop Samek, jeho krásně umístěnou střelu vytáhl hostující brankář konečky prstů na rohový kop.
Z následného rohu vytváříme závar před bránou, až opět výborný brankář vyráží na další roh.
V 79' udělal obrovskou chybu hostující brankář, kdy přihrál Samkovi, který byl sám před ním, ale místo aby zachoval klidnou hlavu, tak vystřelil z první a trefil přímo do brankáře.
Opět zafungovalo pravidlo nedáš-dostaneš a v 81' poté, co propadl centr naší obranou, tak zapomenutý hráč měl usnadněnou roli a vyrovnal na 1:1.
V 83.min. se do obrovské šance dostal Samek, po přihrávce Černého, ale v poslední chvíli si míč ukopl.
85' a zahráváme další rohový kop, kdy Černý hlavou jen těsně míjí branku hostů.
V závěrečném tlaku si vytváříme ještě dvě "tutovky", nejprve Černý po krásné přihrávce od Šťávy, sám před brankářem, tak dlouho otálí se střelou až mu ji zblokuje skluzem obránce a v nastaveném čase šanci zahazuje ještě Samek.

Řekli po utkání:

Pěnkava Tomáš, trenér IE Znojmo - proti silnému soupeři jsme uhráli bod, se kterým bychom byli před zápasem spokojeni, ale po průběhu zápasu je to pro nás ztráta. Vytvořili jsme si spoustu šancí, které jsme neproměnili a po jediné naší chybě jsme inkasovali vyrovnávající gól.