19. kolo - IE Znojmo - Slovan Brno - 3:2

dsc00049Do druhého domacího utkání se Slovanem Brno jsme šli s jednoznačným cílem napravit náš bídný výkon s Veverské Bítyšky.

Nastoupila sestava:

Minařík - Eliáš, Veselý, Kubošný, Tkadlec (88' Drmota) - Ostrý, Samek, Šťáva (83'Pavelka), Urválek (73' Čech) - Kubále, Kubeš.

Do utkání jsme vstoupili bojácně, nechali jsme hrát hosty, probudila nás až první nebezpečná akce hostů v 6. minutě, kdy zahrávali přímý kop na zadní tyč, ale Minařík byl připraven. Po této akci jsme začali soupeře přehrávat a vytvářet si velké množství šancí.
8' Kubále unikl z půlky až do vápna, kde přihrával pod sebe, ale nikdo z našich se k míči nedostal.
13' Tkadlec unikl po křídle, centr z lajny na Eliáše, který se kličkou odpoutal od obránce, ale míč si ukopl a brankář včas vyběhl. Hned po rozehrání hostů jsme získali znovu míč a Kubeš z 20m krásnou střelou orazítkoval břevno.
O minutu později naše akce na jeden dotek, Samek centr z lajny, na který si naskočil Kubále, ale mířil hlavou nad.
V 18.min. se Šťáva protáhl po rohové čáře až do malého vápna, kde jeho přihrávku odkopli obránci na roh, po jehož rozehrání jsme ztratili míč, brejk hostů zakončený střelou Minařík zneškodnil.
23' a krásná akce hostů, dlouhý nákop obránce na útočníka, který sklepl prsama na nabíhajícího záložníka a ten z první tvrdou ranou zakončil těsně vedle.
V 25. minutě po pěkné akci Tkadlece a Samka trefuje Kubeš další střelou tyč.
Za chvíli získáváme míč, jdeme v přečíslení 4 na 2, Samek přihrává volnému Kubešovi, který zasekne a zakončuje levou, ale do brankáře.
V 30. min další tyč branky hostů, trefujeji Kubále z přímého kopu, k odraženému míči se dostává osamocený Kubeš, ale trefuje neuvěřitelně jen gólmana.
V 37. minutě se hosté dostávají po dlouhé době do akce a přes dvě narážečky se dostávají do vápna, kde útočník při zakončení přestřeluje naší bránu.
Z protiútoku centruje Samek na zadní tyč, kde stojí zapomenutý Kubále, ale branku netrefil.
40' obrovská šance hostů, Minařík se štěstím vyrazil a před dobíhajícím hráčem v poslední chvíli ukopl Kubošný.
V 43.min. se krásně uvolnil Kubále 1 na 1, našel přihrávkou nabíhajícího Samka, který sám před strnulým brankářem zakončuje do břevna, což už byla v prvním poločase čtvrtá naše střela do konstrukce branky.
Nedáš - dostaneš.....toto pravidlo nás postihlo v 45.min., kdy po centru do vápna, uhnul útočník těsně před Minaříkem a míč zapadl do sítě - 0:1.

dsc00050.jpgDo 2.půle jsme šli s odhodlání výsledek otočit, ale na hřišti se to neprojevilo a byli jsme hodně zakřiknutí až do 55.min., kdy po rohu hostů a našem odvrácení se ke střele za vápnem dostal hostující hráč, jehož nepovedenou a skákající střelu do naší sítě tečoval hlavou hostující stoper - 0:2.
Hned z rozehry se do šance dostal Ostrý, ale zakončil střelou vedle.
V 62' jsme se konečně dočkali - Samek zahrává přímý kop ze 40m směrem na bránu a míč nikým netečován zapadá do hostující sítě - 1:2.
66' a obrovská naše chyba, útočník sám na Minaříka, ten zachránil.
74' a přichází naše vyrovnání - Samkův centr tečuje před gólmanem hlavou Kubále a je to 2:2.
Ihned z následující akce zakončuje Ostrý, jehož střelu vykopává z brankové čáry na poslední chvíli obránce.
V 80' otáčíme stav utkání a dostáváme se do vedení - Samek přihrávkou našel Kubáleho, který křížnou střelou dostává náš tým do výhody - 3:2.
85' další naše tutovka, po centru Kubeše sám před gólmanem Ostrý, ale bohužel hlavou přestřeluje.
V 87. minutě se do velké šance dostávají i hosté, kdy hlavičkoval volný hráč z malého vápna, ale pro nás naštěstí vedle.
Vytvořili jsme si ještě dvě velké šance, kdy Samek ani Drmota nebyli úspěšní.
V závěru hosté zazlobili ještě dvěma nákopy do našeho vápna, ale my jsme odvrátili a připsali jsme si 1. jarní vítězství.

Řekli po zápasu:
Tomáš Pěnkava, trenér  - první půle byla něšťastná, nedali jsme spoustu šancí, dostali jsme hloupý gól. Druhou půli jsme zvládli a zaslouženě vyhráli.