18. kolo - Vev. Bitýška - 0:3

V neděli 12.4. jsme zajížděli do Veverské Bitýšky, tedy na soupeře na kterého se nám dlouhodobě nedaří.

Do utkání vyběhla tato sestava:

Minařík - Eliáš, Veselý, Šťáva, Tkadlec - Ostrý, Kubošný, Samek(86' Pěnkava), Urválek - Kubále (78' Drmota), Kubeš (72' Čech).
V Bitýšce je velmi hrbolaté hřiště, od začátku zápasu domácí hráli svůj styl, všechno nakopávali na své dva vysoké útočníky, my jsme se snažili o kombinaci, ale míč nás moc neposlouchal.
V 6' utekl domácí útočník, poslal střílený centr do vápna, Minařík byl na místě.
10' centr Urválka z levé strany, ale Ostrý míří hlavou vedle.
V 13min. zahrávají domácí roh, míč letí na zadní tyč, kde osamocený hráč zakončuje střelou vysoko nad.
V 18. minutě centruje Kubeš ze strany, domácí hráč zastavil míč evidentně rukou ve vápně, bohužel rozhodčí nepískal a pokračovalo se ve hře.
Hra se odehrávala pořád ve stejném duchu, domácí jednoduše nakopávali směrem k našemu vápnu, kde naše obrana sváděla boje s domácími útočníky, my jsme se snažili kombinací přecházet na soupeřovu polovinu, ale dostávali jsme se pouze po vápno, hodně moc jsme kazili poslední přihrávky a chyběl nám větší pohyb, chyběla podpora útoku od záložníků.
V 28' zahrával Urválek přímý kop - pěkný střílený centr, bohužel my jsme se jen dívali.
O chvíli později si to Urválek zopakoval, do chumlu hráčů vletěl domácí gólman, míč vyboxoval k volnému Veselému, který z úhlu přestřelil.
39' a velké šance na obou stranách, nejprve velká šance domácích, kdy střelu domácích v poslední chvíli zblokoval Šťáva, hned vzápětí náš brejk, ale Kubáleho centr byl zblokován na roh.
44' a domácí vedou 1:0 - nákop stopera z vlastního vápna, Veselý míč podskočil, Šťáva netrefil a osamocený útočník přeloboval Minaříka.

Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním poprat se o dobrý výsledek, bohužel naše hra tomu vůbec nenasvědčovala.
V 50.min. jsme si vytvořili největší šanci zápasu, po rohu Urválka, Kubeš posunul na volného Veselého, který zůstal na penaltě úplně osamocený, bohužel svoji tutovku zakončil velmi slabou střelou do brankáře.
56' a hrubá chyba Ostrého na středu hřiště, útočník utekl do vápna, dal pod sebe, ale druhému útočníkovi chyběl k míči kousek.
V 61' jsme předvedli konečně i pěknou akci my, Kubeš se Šťávou si dvakrát vyměnili míč, ale Kubešův centr domácí obrana zblokovala na roh.
V 64.min jsme se dostali k naší poslední šanci v zápasu - Urválkův centr našel Ostrého, který bohužel svou hlavičku z ideální pozice míří jen do brankáře.
Pak už jsme kupili chybu za chybou a umožňovali jsme soupeři, aby si zastřílel na naší branku.
67' špatná přihrávka Kubošného, brejk osamoceného útočníka, který svůj nájezd zamířil mimo.
O dvě minuty později další samostatný brejk, Minařík dobře zmenšil střelecký úhel a šanci domácích vychytal.
Po další chybě v naší obraně se v 71' řítí trojice domácích hráčů sama na Minaříka a to by musel být kouzelník, aby i toto zvládl - 2:0 pro domácí.
77' a obrovské chybě se nevyhnul ani Minařík, vypadl mu lehký míč a domácí do prázdné branky zvyšují na 3:0.
Utkání už se potom jen dohrávalo.

Řekli po utkání:
Jaroslav Ludvík , asistent trenéra - domácí vyhráli zaslouženě, proti nám nebyli fotbalovější, ale ukázali obrovskou chuť a snahu udělat všechno pro úspěch.