Dívky turnaj mladších přípravek Jevišovice

V sobotu 13.6.2020 jsme odehráli dívčí turnaj mladších přípravek na umělé trávě v Jevišovicích

Sestava,výsledky a hodnocení

Nemešová -  Kuřitková,  Šmerdová, Horáková, L.Hanzelová, Klímová, Straková, Hanzalová T., Kotačková

1. zápas  FK Znojmo dívky - Miroslav 2:3 (góly: Horáková 2x)

1. zápas   FK Znojmo dívky - Stařeč 2:1 (góly: Horáková 2x)
  2. zápas  Tasovice - FK Znojmo dívky 3:1 (gól: Horáková)
  3. zápas  Prosiměřice - FK Znojmo dívky 3:0

dále se hrály dva zápasy o konečné umístění

1. zápas Micmanice/Slup - FK Znojmo dívky 4:0
  2. zápasFK Znojmo - Březník 2:7 (góly: Horáková 2x)

Ve velmi teplém sobotním počasí se konal turnaj na umělé trávě v Jevišovicích. Teploty šplhaly ke třicítce a tak dva poobědní zápasy už byly pro děvčata hodně namáhavé. V dopolední části jsme drželi s klukama krok a v určitých fázích hra snesla i přísnějšího měřítka. Turnaj byl příležitostí pro děvčata, co toho nemají mnoho odehráno a byla na nich vidět chuť do hry. Lucka Kotačková přijela až z Říček od Domašova, aby si vyzkoušela vůbec poprvé fotbalový zápas. Bylo to  pro ni ohromně těžké a určitě si odvezla zkušenosti.

Všechny góly vstřelila Amálka Horáková, ale ani ostatní hráčky nebyly bez šancí. Leonka Hanzelová byla vstřelení gólů několikrát blízko. Terka Hanzalová mě překvapila opět ohromnou bojovností a chutí do hry. Verča Nemešová v bráně také pochytala něco šancí soupeře a držela svůj tým. Dobře odehrála Zuzka Kuřitková v obraně, která jde nahoru zápas od zápasu. Eliška Šmerdová odehrála se Zuzkou ve dvojici v obraně a jejich výkon byl dobrý. Sofča Klímová hraje opravdu velmi dobře a sobotní turnaj nebyl výjimkou. Terka Straková se zapojila také dobře do týmu a je vidět, že ji hra baví a jde na ni zpozorovat  zlepšení.

Holky si zejména dopoledne zahrály pěkné turnajové zápasy. Vedro po obědě však vykonalo své a nebylo už v jejich silách se poprat o výsledky. Přesto turnaj splnil úlohu, nejmladší děvčata si zahrála spoustu zápasů a jako třešničku na dortu si odvezli medaile a obsadila konečné osmé místo.

Poděkování patří klubu FK Znojmo za umožnění startu na turnaji,  za přízeň rodičů a za jejich fandění na zápasech!!!

Trenér Jan Šmerda