10. kolo Dobšice - IE Znojmo 1:1 (1:1)

Gól - Urválek

Fotografie ze zápasu najdete ve fotogalerii.

V neděli 11. 10. jsme zajížděli do Dobšic. Kromě toho, že se jedná o velké derby, tak tento zápas byl zároveň soubojem prvního mužstva s druhým.
Nastoupili jsme v sestavě: Polášek - Kalina (79' Kubošný), Veselý, Železný M., Tkadlec - Rolník, Šťáva, Železný P., Urválek (57' Černý) - Kapitán, Kubále (83' Samek)

I když se utkali mužstva vyznávající technickou hru, tak vzájemné zápasy jsou plné bojovnosti a osobních soubojů a nejinak tomu bylo i v tomto zápase. My jsme do utkání vstoupili aktivně a hned ve 2.min. vybojoval míč P. Železný, přihrál Kubálemu, jehož střelu z velkého vápna zblokoval domácí obránce na rohový kop. Další útok vedl opět P. Železný, míč posunul na Kapitána, jehož střela z 20m skončila pomocí teče domácího hráče mimo Bártikovu bránu. V 6.min. zahrávají domácí rohový kop, hlavičkou zakončuje domácí hráč, Polášek ještě zázračně chytá, ale míč vyražený před sebe doráží do brány Záruba a domácí vedou 1:0. Obdržený gól námi otřásl, domácí hráče naopak velmi nakopl a hned jich bylo plné hřiště a dostali nás pod tlak. V 9.min. se po narážečce bratrů Stehlíků dostal ke krásné střele Petr Stehlík. ale Polášek byl na svém místě. Ve 20.min. míč z odkopu propadl naší obranou, Lapeš se řítil sám na Poláška, který jeho střelu vyrazil a následnou dorážkou domácí přestřelili naši bránu. My jsme se osmělili až ve 22.min, kdy se ocitl ve velké vápně sám P.Železný, ale jeho tvrdá střela mířila přímo do Bártíka, vyražený míč se k němu opět vrátil a hned ho přihrál nabíhajícímu Kapitánovi, ale ten bohužel místo střely levou nohou, volil kličku a míč mu domácí obrana sebrala. V 29.min. po dalším rohu domácích se míč dostal na velké vápno, kde stál osamocený domácí hráč, ale jeho střela letěla vysoko nad. V 35.min. jsme se dočkali gólu i my, po faulu na našeho hráče zahrává Urválek přímý kop a krásnou střelou přes zeď do šibenice Bártikovi brány vyrovnává na 1:1a tímto výsledkem skončil i první poločas, ve kterém byli domácí lepším týmem.

Při nástupu do druhého poločasu jsme věřili, že se zlepšíme a zatlačíme domácí více do defenzívy, ale naše odhodlání zůstalo v kabině. Hned ve 46.min. se Lapeš obtočil kolem Rolníka, poslal prudký míč do malého vápna, kde v poslední chvíli odvrátil hrozící nebezpečí Urválek. V 48.min. se uvolnil opět Lapeš, ale na jeho prudkou přihrávku naším malým vápnem nikdo z Dobšic nedosáhl. Poprvé jsme se dostali v druhém poločase k ohrožení domácí brány v 61.min. kdy Černý rychle posunul na Kapitána, jehož střela byla opět zblokována domácím obráncem na rohový kop. Byli jsme velmi nervózní, nebyli jsme schopni si přihrát 2 přihrávky po sobě. Domácí ovládli střed hřiště, kde všechny vysoké míče posbíral Bitala a hlavně jsme byli neustále pod tlakem dalekonosnými auty Lapeše, který je házel přesně do našeho malého vápna a my jsme byli nuceni svádět samé vzdušné souboje, tím nás domácí nepustili do naší kombinační hry a když už jsme se k ní dostali, tak jsme hned první přihrávku zkazili. V 73.min. předvedli domácí rychlou křídelní akci, po centru zakončoval domácí hráč hlavou, ale Polášek nás opět podržel. V 80.min. se uvolnil u postranní čáry Černý a tvrdě ze 17m vystřelil, ale Bátík byl připraven a míč vyrazil. Zápas nakonec skončil remízou, se kterou jsme spokojeni, je z venku a z hřište velmi silného soupeře. Pro domácí je to ztráta, protože byli lepším týmem a k vítězství měli blíž.

Řekli po utkání:
L. Berka, prezident klubu - S bodem jsem velmi spokojený, s předvedenou hrou nikoliv. Chyběl nám pohyb a předvedli jsme spoustu nepřesných přihrávek. Byl jsem zklamán s výkonem některých hráčů.

T. Pěnkava, trenér - Dobšice předvedly kvalitní a důraznou hru, s kterou jsme měli jako technické mužstvo problémy. K naší hře jsme se nedostali díky našim nepřesnostem - nezpracování přihrávek, prohrané osobní souboje a hlavně spousta zbytečných faulů, kterými jsme umožnili zahrávat domácím spoustu standartních situací. Těmi nás dostávali pod tlak, tím že je velice dobře zahrávali a každá z nich hrozila gólem v naší síti. Z tohotu důvodu jsem spokojen s bodem a s bojovností mužstva.