Mikulov zima 2009 - IE Znojmo A - Hrušovany 2:1

V neděli 8.3. jsme se utkali na umělé trávě v Hrušovanech s domácím mužstvem.

Do utkání jsme nastoupili v sestavě:

Minařík( 46. Polášek) - Kubošný, Kalina, Šťáva, Tkadlec(46. Doválel) - Černý(46. Urválek), Veselý, Samek(70. Černý), Ostrý(46. Čech) - Kubeš, Kubále(70. Ostrý).
Ze začátku zápasu se odehrávala opatrná hra, hlavně my jsem si museli zvyknout na menší hřiště.V 8.min. utekl Ostrý po lajně, nacentroval na zadní tyč na volného Černého, který ani na dvakrát nenahrál lépe postavenému spoluhráči. Z protiútoku domácí vybojovali roh, po jehož zahrání jsme odvrátili míč jen k volnému Hyclovi, který z hranice šestnáctky tvrdě vypálil, ale Minařík byl připraven a jeho střelu vytáhl na roh.Ve 14.min. jsme získali balón, Samek rychle předal Kubálemu a ten postupoval od půlky k bráně a v momentě kdy ho zakřižoval domácí stoper, tak akci zakončil tvrdou střelou z 18m, ale bohužel těsně vedle. Obě mužstva hrála útočně, akce střídala akci. 15.min. a dvě velké šance domácích, Koch utekl Černému, dostal míč ze strany a zakončil akci střelou nad bránu. Vzápětí opět aktivní Koch zacentroval z boku na zadní tyč, kde těžce zaspala naše obrana a volný hráč hlavičkoval tak, že míč letěl podél brankové čáry. Ve 20.min Černý rychle rozehrál přímák nakrátko na Kubeše, který zacentroval do vápna, kde se do míče položil Kubále, ale špatně trefil. 25.min a gólová akce domácích - centr z půlky, míč propadl na zadní tyč, kde volný hráč dával pod sebe, kde stál osamocený záložník domácích, který do prázdné branky střílí první gól zápasu. O chvíli později jsme vyrovnali, ve středu hřiště jsme předvedli krásnou akci na jeden dotek, potom Samek vysunul ulicí za obranu Kubeše, který vyrovnal. Zahrávali jsme i dva přímé kopy z velmi slibné vzdálenosti, oba zahrával Kubeš, ale ani jeden se mu nepovedl, zakončení bylo slabé. 39.min. chyba Tkadlece a krajní záložník se řítil sám na Minaříka, který jeho střelu vyrazil.
Do druhé půle jsme vystřídali a hned to bylo na naší hře znát, než si kluci zvykli na jiné rozestavení a než jsme se dostali do hry, tak domácí na nás vletěli a během prvních 10 minut si vytvořili 3 obrovské šance, které útočník Pikolon zahazoval jednu za druhou. My jsme se vzpamatovali po 10 minutách a hned jsme udeřili, nejprve v 55.min. akce Kubáleho, který našel Čecha, jenž svou šanci zakončil střelou vedle, ale hned o minutu později Samek krásným míčem za obranu našel perfektně naběhnutého Šťávu, který si míč zpracoval a zakončil do gólu - 2:1 pro nás. Po tomto našem gólu hra úplně opadla, bylo z obou stran spoustu zkažených přihrávek, spoustu soubojů ve středu hřiště. Za zmínku už stojí jen tvrdá střela domácích z dálky, kterou Polášek v 74. minutě chytl. V 80.min. opět agilní dorostenec Čech šel sám na branku, ale opět netrefil bránu.V 82. měl tutovku na vyrovnání domácí stoper, který po rohu hlavičkoval do odkryté brány, ale trefil našeho obránce do zad.Do konce zápasu se už nic podstatného nestalo. Příjemným zpestřením utkání byla účast našeho prezidenta klubu p. Berky, který při neúčasti pomezních rozhodčích neváhal a vzal si na svá bedra dobrovolně úkoly pomezního rozhodčího. Tuto situaci zvládl s bravurou sobě vlastní a s přehledem celé utkání odmával ke spokojenosti obou mužstev.