10. kolo - IE Znojmo A - Bosonohy - 4:0

ie-bosonohy-11092008.jpgV 10.kole nás čekal na našem hřišti celek Bosonoh. My jsme do utkání vstupovali s jednoznačným cílem zvítězit a potvrdit tak získané 3 body z Čebína.

Do utkání vyběhla tato sestava:
Minařík - Eliáš, Kalina, Kubošný, Tkadlec - Ostrý, Samek, Veselý (70' Šťáva), Urválek (73' Cakl) - Kubále, Černý.

Od začátku zápasu bylo jasné, že to budeme my, kteří budeme určovat tempo hry a že hosté přijeli jenom bránit a vyrážet k rychlým brejkům.
Dostali jsme soupeře pod tlak, ale on výborně organizovanou obranou nás držel mimo nějaké větší šance.
2min. - centr Samka do vápna, ale těsně před osamoceným Kubálem odhlavičkoval obránce. Hned vzápětí 2 naše rohy, ale opět posbírali obránci.
Ve 4.min. přímý kop Urválka, ale opět nás hosté nepustili do zakončení a obrana odhlavičkovala do bezpečí.
Hosté se dostali na naši polovinu až v 8. min., kdy zahrávali roh a hned nebezpečně - míč poskakoval na malém vápně, ale Minařík byl pozorný a míč odkopl do bezpečí.
Soupeř dobře zahušťoval střed hřiště a my jsme hráli hodně složitě, takže jsme se dostávali jen k sérii rohových a přímých kopů, které vysoká obrana hostů vždy odhlavičkovala pryč.
Po jednom z rohů vybojoval odražený míč Kubošný, který našel kolmicí Tkadlece, který zůstal osamocen v pokutovém území, vystřelil z otočky, ale gólman vytáhl na další roh.
V 18.min opět zahrozili hosté, kteří vytvořili závar na našem velkém vápně, po kterém hostující záložník vysoko přestřelil.
O minutu později zahráváme další roh, který Urválek přetáhl na zadní tyč, kde stál samotný Tkadlec, který z voleje trefil boční síť.
Hra se odvíjela stále podle stejného scénaře, my jsme se snažili postupným útokem dostat do šance, ale hosté dobře bránili a všechny naše pokusy včas zastavovali.
Ve 26. min. se nadechl ke krásnému sólu Kalina, který přešel přes 5 hráčů hostů a jeho technické zakončení z hranice šestnáctky skončilo těsně vedle.
V 27.min. nám zatrnulo - střela hostů z 18m a tesně před Minaříkem tečuje Kalina do jeho protipohybu, ale naštěstí pro nás, míč letí těsně vedle.
O chvíli později Ostrý chytrou přihrávkou posílá Černého do šance, jehož střelu na poslední chvíli stoper skluzem zblokuje.
Poslední 3 minuty první půlky jsme hosty zatlačili do defenzívy a nejprve Samek z přímého kopu z 18m těsně míjí branku a hned vzápětí zahráváme 2 rohové kopy a 2 přímé kopy ze strany, ale všechny centry odvrací hostující obrana.

V druhé půli už existovalo na hřišti pouze jedno mužstvo a to naše. Na soupeře platila naše veliká chuť do hry, ještě jsme zvýšili pohyb, zrychlili a hlavně zpřesnili jsme naše přihrávky a bylo jen otázkou času, jestli se nám podaří vstřelit gól.
V 47' centr do malého vápna na Černého, jehož slabou hlavičku gólman v pohodě chytil.
V 50' minutě sólo Ostrého od půlky hřiště, ale bohužel finální přihrávku na Samka zkazil. Hned vzápětí si dvakrát vyměnili míč Kubále s Černým, prvně jmenovaný krásně zasekl obránce, ale střelu z 10m zamířil jen do brankáře.
V 56min. zahráváme další roh, obrana vyhlavičkovala mimo vápno, kde vyhrává hlavičkový souboj Černý, vrací míč do vápna a Kubále zády k brance střílí krkolomně z první a míč nekompromisně uklidil do sítě - 1:0.
65min - Samek dostává dlouhý míč po lajně, který hostující obránce netrefil a spolu s Ostrý beží sám na jediného hráče hostí, přihrává Ostrému do samostatného úniku, ale bohužel ten nezpracoval a ukopl si míč daleko od nohy, přímo gólmanovi do náruče.
Za chvíli vniká Urválek do vápna, dává oblouček na Kubále a ten hlavou vstřílí druhý gól - 2:0.
V 68 min. krásná akce - Černý - Kubále a jeho přihrávku za obranu na kterou si seběhl Samek a dává do prázdné - 3:0.
Hosté už úplně rezignovali a stáhli se před své vápno a soustředili se jen na to, aby neinkasovali další góly.
My jsme nepřestali hrát a na hosty se valil jeden útok za druhým, ale další šance po krásných únicích Tkadlece nebo Cakla zůstaly nevyužity.
Až v 90. minutě vnikl do vápna Samek a i když byl sám před bránkářem nezištně přihrál na hatrrick Kubálemu, který do prázdné brány vstřelil gól, jímž stanovil konečný výsledek zápasu - 4:0.

Ladislav Berka - prezident klubu:
Konečně nastalo zlepšení v naší hře, které začalo už v Čebíně.
Hráčům patří poděkování za předvedený výkon a doufám, že v dalších zápasech budeme pokračovat v těchto výkonech, disciplíně a přístupu k zápasu.
Bez toho nejde pomýšlet na úspěchy.

Daniel Černý - útočník:
První poločas jsme se nedostávali do šancí, hosté dobře bránili a my jsme jen nakopávali.
V druhé půli jsme začali víc běhat a hlavně hrát po zemi. Dali jsme brzy první gól, který nás ještě více nakopl a pak už jsme na hřišti dominovali.