4. kolo - Rajhrad - IE Znojmo - 2:1

Ve 4.kole jsme zajížděli na půdu Rajhradu, který měl po 3. zápasech stejně jako my 1 bod. Přijeli jsme s jednoznačným cílem konečně protrhnout naši neúspěšnou sérii a bodovat.

Sestava pro utkání v Rajhradě:
Minařík - Doválel (62.Poláček), Veselý, Kubošný, Eliáš - Tkadlec, Šťáva (74. Pavelka), Černý, Urválek (62. Cakl) - Kubále, Štáb.

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, byli jsme aktivní a soupeře jsme dostali pod tlak, ze kterého vznikaly naše velké šance, které jsme opět neproměnili a to nás neustále sráží.
Hned v prvních 15. minutách jsme po 2 rohových kopech a jednom dlouhém autu měli tři šance v malém vápně, kterém jsme jenom vlastní lehkovážností, nedůsledností a naivitou neproměnili. Ve 20.min. jsme měli výhodu přímého volného kopu z ideální pozice 18m a na středu brány. Věřili jsme si na tuto standartní situaci, protože na to máme hráče, kteří jsou schopni tuto situaci využít, bohužel jsme trefili zeď.
Ve 30.minutě po krásném a přesném pasu Doválela měl Štáb obrovskou šanci, kdy byl sám před gólmanem, ale neuvěřitelně jí pohrdl, tak že se nedostal ani k zakončení. Za tuto nemohoucnost jsme byli potrestáni v 37.minutě, kdy po obrovské chybě obrany jsme dostali z ojedinělého pobytu domácích na naší polovině gól. Toto nás srazilo do kolen a domácí si vytvořili do poločasu ještě jednu obrovskou šanci, kterou neproměnili.
Do 2. poločasu jsem nastoupili hrozně lehkovážně a domácí nás zatlačili a v 50. minutě zvýšili na 2:0. My jsme do 70. minuty nemohli vzpamatovat z tohoto úderu, nepřihráli jsme si a ztráceli jsme zbytečně spoustu míčů. Pak jsme se vzpamatovali, zatlačili jsme domácí do defenzívy, ale zase nás srazili nevyužité příležitosti. Černý se Štábem se dostali do situace 2 na 1, z čehož se dostal Štáb do sólového nájezdu, ale bohužel se stašně trápí v zakončení a opět tuto situaci řešil tak složitě, že ani nezakončil. Střídající Poláček si nádherně vyskočil na centr, ale bohužel minul branku, Urválek neproměnil a tak by se dalo ještě pokračovat....Nakonec snížil v 86 .min. Pavelka, ale k vyrovnání jsme se už nedostali.

Pěnkava Tomáš, trenér:
Po 30. min. převahy a nevyužitých šancí, jsme dostali gól z druhé šance soupeře. Po přestávce jsme místo vyrovnání opět inkasovali a už jsme tuto ztrátu nedohnali.
Mužstvo se snažilo, ale opět jsme doplatili na nevyužívání spousty šancí, které nás sráží dolů, protože neumíme zahrát vzadu na nulu a v útoku jsme neproduktivní. O porážce rozhodli individuální chyby.