Rozhovor s trenérem A-mužstva po zimní přípravě

Penkava_300x375 Po posledním a pro nás moc nevydařeném přípravném utkaní v Unanově  (prohra1:4) jsme požádali o rozhovor trenéra A mužstva Jardu Ludvíka aby se s námi podělil o své dojmy těsně před startem jarního sezóny I.A třídy.

1 - Jak jsi spokojen se zimní přípravou?
Se zimní přípravou spokojen moc nejsem. Máme úzký kádr a ještě díky
nemocem, zraněním a pracovním vytížením  jsme málokdy trénovali v plném počtu.

2 - Co tě nejvíce zklamalo a co naopak potěšilo?
Nejvíce mě bolí zranění Pavla Šťavy, je to velmi citelné oslabení našeho mužstva.
Zklamáním je pro mě přístup některých hráčů k té dřině, kterou každý v zimní přípravě musí
absolvovat, aby zvládl těžkou sezónu.

3 - Jaký byl podle tebe turnaj v Tasovicích?
Z výsledků a z předvedené hry na tomto turnaji jsem rozčarován a omluvou není ani neustále lepená sestava
s hráči z "B" týmu, které jsme museli povolávat.
Můj názor je i to, že jsme na tomto turnaji byli naposledy, protože v zimním počasí je toto hřiště neustále
zmrzlé nebo podmáčené a jakákoliv kombinace není na tomto hřišti možná. Zaměříme se určitě spíše na
nějaký turnaj nebo přípravné zápasy na umělé trávě.

4 - Jak hodnotíš nové hráče v týmu?
Novými tvářemi v mužstvu jsou útočník M. Holík z Blížkovic a D. Švestka z 1.SC Znojmo, který může hrát jak ve středu obrany, tak zálohy.
Holík je vysoký a robustní hráč, platný v pokutovém území, má velkou chuť do hry, žádný míč není pro něj ztracený, limituje ho ale, že nemá
zkušenosti s touto soutěží, schází mu technika a je těžkopádnější, což se snaží nahrazovat velkou bojovností.
Švestka je po těžkém zranění kolena, rok a půl nehrál a teď se dává fyzicky dohromady, je to pro nás posila do budoucna.

5 - Co říkáš na nelehké jarní vylosování a jak tipuješ že dopadne vstup do soutěže?
Ten jarní los je opravdu těžký, ale na to se nemůžeme dívat ani vymlouvat, ale ukázat, že jsme schopni se s tím vyrovnat.
A tip? Budu rád, když bude mužstvo bojovat a hrát to co umí, potom přijdou i body.

6 - S jakým umístěním týmu budeš po 26kole spokojen a kdo si myslíš že postoupí a sestoupí?
My jsme vstupovali do sezóny s cílem umístit se v klidném středu, ale po současných problémech s úzkým kádrem si myslím, že být do 10. místa je v našich silách.
Velkou ztrátu nasbíralo mužstvo Ivančic a budou to mít hodně těžké se z těchto problému dostat, takže na sestup bych viděl je.
O postup se popere čtyřka nejsilnějších mužstev - Tasovice, Jevišovice, Kuřim a Rajhrad.

Výsledky A mužstva v zimním přípravném období

IE Znojmo-Miroslav  (KP)         3:1,
IE Znojmo-Vojkovice (I.B)        0:2,
IE Znojmo-Unanov     (I.B)        3:5