18. kolo FK Znojmo - Sokol Dobšice 2:2 (1:2)

Vaněk- Rybníček [C], Procházka, Sýkora, Svoboda - Košíček, Dyml, Koukal, Lichevník,  - Tejkal, Rytíř

STŘELCI: 45. Tejkal Ivo, 84. Tejkal Ivo

Oblekovice , 200 diváků
Rozhodčí: Chabiča František

více foto zde

Dnes nás čekalo Velké derby, zápas na který jsme se připravovali a těšili už od zimní přípravy.
Přeložením utkání jsme chtěli připravit důstojnou kulisu jak pro hráče tak pro naše diváky a fans.
Samozřejmě jsme chtěli být dobře připraveni a mysleli jen a pouze na vítězství. Dost nás v této sezoně trápí zranění, hlavně ve středu zálohy nám chybí 5 hráčů.
Zvolené sestavě jsme věřili, že bude úspěšná a že i přes zmiňované absence se můžeme s tímto stavem vyrovnat.
Kladli jsme důraz na ovládnutí středu pole, věděli jsme že to bude rozhodující. To se nám i potvrdilo v 32. a následně 35. minutě, kdy dostáváme určitě snadné branky po chybách a nedůslednostech. Tento "nešvar" nás bohužel provází již od posledního podzimního zápasu v Tasovicích. Bohužel si vždy necháme vstřelit laciné góly a pak nás stojí obrovské množství sil a energie "dotahovat". V závěru pak chybí síla na otočení  stavu zápasu.
Tento průběh měl i nedělní mač, a to i přesto že Tejki střílí v 45. minutě kontaktní branku.
Do druhé půle vstupuje s maximálním odhodláním překlopit utkání na naši stranu. Soupeř už se pouze brání a spoléhá na rychlé protiútoky.
Obrovským úsilím, bojovností a obětavostí se nám to podařilo až v 84 minutě opět Tejkim. Místy až drtivý tlak a množství šancí, včetně dobře zahrávaných rohových kopů, se už v potřebný gól nepodařilo proměnit a  tak strhující derby v krásné atmosféře končí  2:2.
Ke kvalitě přispěl i dobře pískající rozhodčí p. Chabiča.

Hodnocení trenéra:
Výborný zápas s krásnou atmosférou. Jsme zklamaní z výsledku ale spokojeni s přístupem celého týmu. Je potřeba uznat i kvalitu soupeře, bohužel na víc už dnes nebylo.
Většina hráčů nemá nejlepší sportovní formu, a ty těžké zápasy musíme uhrávat bojovností především se zkušenějšími hráči.
Velké poděkování patří našim fanouškům a rodičům kluků , kteří nám fandí a podporují a nejvíc těm kteří nás podporují i v době kdy se moc nedaří.
V sobotu nás čaká na domácím hřišti celek z Přímětic /Mramotic, tak přijďte zase :D

Trenéři: Rytíř Hynek, Svoboda Petr