logo fb 100x

Fotbalový klub Znojmo

Oficiální stránky klubu


www.fkznojmo.cz

Rozhovor s Lubošem Vítámvásem

1010951Po delší době jsme na naše stránky zařadili rozhovor. Po utkání 12.kola s Ivančicemi jsme o něj požádali gólmana A týmu  Luboše Vítámváse. Ten právě v tento den(22.10.) oslavil své 24 narozeniny. Hráč který do našeho klubu přišel před jarní sezónou roku 2010 a výraznou měrou se podílel na postupu do KP. Zde už druhým rokem patří mezi klíčové hráče našeho týmu a tak není od věci si tohoto hráče trochu přiblížit.

Luboši řekni nám

 • Jak a kde jsi začal s fotbalem a kde všude jsi působil, než jsi zakotvil u nás?

Jako každý malý kluk na vesnici sem chtěl hrát fotbal nebo hokej. Hokej tehdy závodně nebylo kde hrát a hlavně to není levná záležitost, tak že bych si ho ani nemohl dovolit hrát. Tak že hned jak u nás zavedli družstvo přípravky, tak sem se hlásil a samozřejmě hned do brány.  Krom jedné sezony, kdy sem si odskočil na rok do Pavlic (žáky u nás na rok zrušili), sem trávil celé mládi v Blížkovicích. Poté sem v dorostu odešel do Jevišovic, odkud si mě po roce vytáhnul Michal Sobota do znojemského dorostu. V tu dobu sem měl možnost jít do dorostu Bohemians 1905, ale tehdy sem dal přednost Znojmu. Až po této sezóně sem totiž zjistil, jak se ve Znojmě jedná s lidmi a nezbylo mi nic jiného než jít opět do Jevišovic, kde sem nastupoval za nově založené B mužstvo a postoupil s ním do III. třídy. Rok na to jsem se na přání vedení a mnohých hráčů vrátil do Blížkovic a pomohl jim postoupit do Okresu, kde jsem ještě sezónu vydržel. Poté jsem se vrátil do Jevišovic, kde jsem se opět dlouho neohřál a v zimní pauze putoval do IE kde jsem do dnes.

 • Na které své nejlepší působení vzpomínáš nejraději a naopak?

IMG_4640Tak určitě bych zmínil působení v dorostu Jevišovic, byl sem tam sice jen rok, ale vyhráli jsme krajskou soutěž, celou sezónu jsem si užil a hlavně tam byla skvělá parta.  S většinou kluků jsme velice dobří kamarádi do dnes. A navíc sem ten rok nakoukl do velkého fotbalu. Trénoval jsem a zároveň dělal dvojku v A- mužstvu, což byla pro mne velká zkušenost. Tehdy byl v Jevišovicích fotbal na vrcholu a já byl u toho. Určitě bych nechtěl zapomenout na začátek mého působení v IE, kdy jsme postoupili do KP, to byl nádherný půl rok. A potom také postup s Blížkovicemi v posledním zápase gólem v poslední vteřině, to byl taky neuvěřitelný zážitek (tento gól naopak vzal postup našemu B týmu pozn). Když to vezmu z té druhé stránky, tak se to bude určitě vázat k Blížkovicím. Po prvním postupu mužů do okresu, jsem se stal členem jejich kádru a v několika zápasech na jaře jsem nastoupil, to jsem byl ještě hodně mladý. A už tenkrát jsem poznal, že fotbal se nehraje jen na hřišti. Ani jsme se v okrese neohřáli a už jsme mazali zase zpátky…

 • Jak jsi zatím spokojen s dosavadním průběhem v KP.

Nejen já, ale určitě celá kabina je nadmíru spokojená. Byly zápasy, ve kterých jsme hráli dobře a měli smůlu, ale i takové, kdy jsme hráli špatně a vyhráli. Myslím si, že dosavadní postavení v tabulce jsme si zasloužili. Je jen na nás, jak se popereme s koncem sezony, který odehrajeme na hřištích soupeře.

 • V první sezóně KP (jaro, podzim) jsi měl celkem dvě vychytané nuly. V této sezóně po odehraných 13 kolech máš už 6 vychytaných nul a patříš tak k VIP gólmanům KP. Čím to?

P1019021Když to vezmu od sebe, tak se po roční odmlce výkonnostně pomalinku dostávám, tam kde jsem byl, když jsem do IE přišel. Ale hlavně celé mužstvo je o rok zkušenější a už ví, co od KP a jednotlivých mužstev může očekávat. Podle mě, ukázkově vyvracíme tvrzení, že druhá sezona v nové soutěži je nejtěžší.

 • Který tým tě nejvíce v KP překvapil a naopak?

Abych pravdu řekl, tak jednotlivá mužstva detailně nesleduju. I když po loňském vystoupení je pro mnohé určitě překvapením družstvo Novosedel. I když třeba zrovna my jsme jim body po smolném zápase darovali.

 • Jaká si myslíš, že je tady v Oblekovicích parta?

Já sem nikdy neměl problém někam zapadnout. A navíc když jsem přicházel, tak jsem vlastně ani nešel do neznáma. Kluky jsem vídával, ať už v Jevišovicích nebo ve Znojmě. Až na pár kluků jsem všechny znal a vlastně i oni mě. Parta je tady suprová, kluci jsou skvělí. S některými dokonce společně trávíme dovolenou. Jsme tady taková rodina.

 • V nové sezóně máš nového parťáka - Mušku (Tomáš Mucha). Jak bys ho zhodnotil?

P1019282Tak Tomáš byl pro mě po příchodu trošku taková neznámá, sice jsem ho znal, ale nevěděl jsem, co od něj mám čekat. Ale teď už o něm můžu říct, že je to dobrý kluk a bez problému mezi nás zapadl. Co se tyká sportovní stránky, jsem rád, že tady je. I pro mě je lepší, když mám vedle sebe zdravou konkurenci. Nedovolí mi usnout na vavřínech a pořád na sobě pracovat. I on má podíl na tom, že se mi začíná zase dařit. Tomáš je dobrý brankář a hlavně na čáře je šikovný.

 • Kromě fotbalové brány jsi výborný i v hokejové. Ve které se cítíš lépe?

V té hokejové mě to hlavně baví, ty výkony až tak neřeším. Hraju amatérskou soutěž v Moravských Budějovicích. A je to pro nás rybníkáře splnění dětského snu.

 • Máš nějaký svůj idol, vzor?

Neřekl bych, že mám svůj vzor, ale jsou brankáři, kteří mi jsou svým stylem chytání blízcí. Líbí se mi, jak se prezentuje brankář Bohemians 1905 Radek Sňozík, potom Tomáš Vaclík a teď třeba i Milan Švenger. Ze zahraničí to jsou Maarten Stekelenburg a Steve Mandanda.

 • Když se řekne Laďa Berka?

Možná je to evregreen, ale Laďa je dlouho a to nejen v Oblekovicích pojem. Dělá pro klub první poslední a vlastně se stará úplně o všechno. Dá se říct i o všechny, nikdo mu není lhostejný.  Nebýt jeho, tak by fotbal v IE nebyl tam kde je dnes. Určitě mu patří velký dík. Ostatně v IE by mohlo platit takové pořekadlo - ,,Za vším hledej Laďu“.

 • Každý má nějaký sen. Jaký je ten tvůj?

Ten životní, být šťastný a užít si život. A sportovní? Postupuju po malých krůčcích. Letos jsem pomýšlel na prvenství v Krajském poháru. Ale bohužel. A co se do budoucna týká, tak bych rád ještě s klukama vyhrál KP a proč ne tuhle sezonu…

 • Co si myslíš, že by se mělo zlepšit v tomto klubu?

DSC07546I když mě teď nic nenapadá, tak je určitě vždycky co zlepšovat. Ale u nás je vše na velice dobré úrovni a to po všech stránkách. Leckterý klub by mohl závidět. Snad jen zapálení některých dorostenců by mělo být o dost větší. Přijde mi, že si neuvědomují, jaká šance se jim nabízí. Ale to je určitě všude stejný. Dneska se na to asi dívají jinak…

 • Koníčky kromě fotbalu?

Tak určitě je to hokej, ten se mi s fotbalem prolíná, tak že ty to dva sporty provozuju po celý rok. Když mám čas, tak si jdu rád zaběhat, vyčistím si u toho hlavu. V zimě potom ještě snowboard. Jinak prakticky každý sport a co s ním alespoň trošku souvisí.

 • Jaké je tvoje zaměstnání?

Pracuju jako „laborant“ v pozemním stavitelství“. Mám na starost zkoušení kvality podkladních vrstev při stavbě komunikací a spoustu věcí s tím spojených. Je to práce časově náročná, hodně času trávím v autě. Ale naštěstí mám pružnou pracovní dobu, tak že jsem schopný si práci naplánovat tak, abych fotbal stíhal. I když je to někdy pořádná fuška. Ale zatím to zvládám.

 • Oblíbené jídlo a pití?

I když jsem hodně vybíravý, tak je toho docela hodně. Mám rád kuřecí maso a hodně těstoviny. Pitím nejspíš myslíš alkohol. Tak pivo nepiju vůbec, ale rád si dám vodku s čímkoliv. A potom samozřejmě zelenou, která je v IE docela v oblibě Smile.

 • Co bys vzkázal fanouškům Inzertu?

DSC09540Těm skalním bych určitě poděkoval, chodí pravidelně a to je chvályhodné. Ale mrzí mě, že na naše zápasy jich chodí málo. Soutěž je na úrovni, daří se a fotbal taky nehrajeme špatný. Nevím na co víc je pozvat. Je to škoda, to je jeden z mých dalších sportovních snů, zahrát si jednou před pořádnou kulisou…

Děkujeme za rozhovor


Řekli o Lubošovi

 • Asistent trenéra A týmu Jarda Ludvík

Když k nám Luboš přišel, tak jsme věděli, že se jedná sice o mladého, ale velmi kvalitního gólmana. Překvapil nás svou cílevědomostí a tréninkovou pílí, kdy je na něm v každém tréninku ohromně vidět, jak se chce zlepšovat a jak každé cvičení odmaká naplno. Taky se to na něm projevilo a je poznat, že za tu dobu, co je u nás, kvalitativně vyrostl.
Co se týče lidské stránky, tak zapadl do kabiny, jako kdyby byl u nás odjakživa. Nezkazí žádnou srandu a dokáže i přijmout, když je terčem vtípků on.
Věřím, že u nás stráví ještě mnoho úspěšných let.

 • Spoluhráč z obrany Michal Adámek

O golmanech se všeobecně říká, že mají svůj svět, Luboš je toho výjimkou. O jeho povahových vlastnostech není třeba hovořit, je ve všech směrech kamarádský, není to žádný "kabátník"! Vzhledem k tomu, že sedím v kabině vedle něj, můžu i kladně zhodnotit jeho vztah k pořádku a hygieně, na rozdíl od druhého souseda, pana Kaliny.
Co se týče přístupu k tréninku a fotbalu všeobecně, tak mu není co vytknout. Dává fotbalu jako nikdo jiný v mančaftu, jeho tréninková morálka má ligové parametry. Ještě bych se rád zmínil o jeho stravovacích návycích, je totiž zastánce zdravé stravy. Ve svých krabičkách, kvůli kterým je dost často terčem rýpavých narážek ostatních spoluhráčů, si na zápasy vozí samé zdravé zeleninové dobroty, kterých by se většina týmu, včetně mě, ani nedotkla 
Ještě stojí za zmínku, že je Luboš známý modeman, sleduje módní trendy a jeho hadříky nejednou překvapily osazenstvo kabiny.

IMG_4726IMG_8684IMG_8686IMG_8692

Sdílejte tento článek:

Submit to FacebookSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

Pamatujete?

Přihlašovací formulář hráče

Zápisy o utkání...

prihlaseni isfacr

Najdete nás na Facebooku

Projekt Oranžové hřiště

Nadace CEZ 260x

Náš klub je zapojen do projektu Oranžové hřiště.
Děkujeme nadaci ČEZ

Hlavní partneři klubu

logo nsa

Logo Mesta Znojma

logo obec ns 200x

Obec Nový Šaldorf - Sedlešovice

logo jmk 250x

Naši sponzoři