20.kolo FK Znojmo st.žáci - TJ Start Brno 4:1 (4:0)

Góly: Peřinka 3,Čopf,

Sestava a hodnocení utkání a celé jarní soutěže

Prycl M., Kučma, Gazsio,Hellinger, Fukal,Rytíř,Lustig,Hýbler,Morkus,Šereda,Peřinka,Čopf,Petrů,

Lichevník J.,Vojtěch,

V dnešním zápase jsme hostili tým TJ Start Brno, narazily na sebe dva týmy které si to rozdali o konečné páté místo v tabulce. Na našich hráčích bylo od začátku vidět chuť po vítěství.Soupeře jsme zatlačili a byla jen otázka času kdy tam něco spadne, povedlo se v 19. minutě po pěkné fotbalové akci kterou zakončil Péřa 1:0.Po dlouhé době se nám v jarní části soutěže v zápase povedlo vytěžit z převahy další branka, kterou v 23. minutě vstřelil Jarda Čopf,který si za předvedené výkony konečně dopřál toto potěšení 2:0. Když v 26. a 33.minutě zvýšil Péřa na 4:0 bylo to do poločasu vše.Přesto ,že dal v minulém i dnešním zápase Péřa hattrick, ten dnešní byl hoden jeho fotbalových kvalit, takto by měl hrát hráč jeho kvalit,takže dneska palec nahoru. Velmi povedený první poločas pramenil hlavně jak již bylo zmíněno,z proměněných šancí, kdy se potom soupeř nedostane do hry,(takto jsme mohli rozhodnout v jarní části minimálně další dva zápasy , ale bohužel to nepadalo). Druhý poločas už nebyl o brankách, přesto jsme měli stále víc ze hry a kluci si z chutí zakombinovali a šancí bylo taky dost. Chtělo by se říct takto hrát každý zápas tak jsme mistři, ale to si říká každý tým když se daří,horší je to zlomit když se nedaří.Soupeř v závěru snížil v poslední minutě z pokutového kopu na konečných 4:1. Za dnešní výkon zaslouží tým pochvalu, velmi dobře dnes zahrála obrana kterou dirigoval náš Fun (David Gazsio),kterého jsme posunuli na stopra, ten kluk může hrát v momentální formě cokoli. Další změnou bylo posunutí Váši Morkuse na střed zálohy k Šímovi (Šimon Hýbler), kde si Váša počínal velmi dobře a záložní motor vytunil !

A teď přejdeme k celé soutěži. Po podzimní části která se nám s nově vytvořeným týmem povedla jsme v tabulce okupovali 4. příčku s minimem ztráty na bednu. Na jaře jsme chtěli zaútočit v tabulce směrem nahoru ,ale vlastními chybami kdy jsme body vyloženě soupeři darovali bereme 5. příčku. Dokázali jsme porazit favority a nastřílet v soutěži 77 branek ,víc měli jen Novosedly. Péřa nastřílel 39 branek a obsadil 1. místo v celé soutěži s velkým náskokem ,Gratulujeme !!! Směrem dozadu už to taková lambáda nebyla 67 obdržených branek je dost , ale chtěli jsme ,aby se kluci z chyb vykopali (jen na tréninku a z lavičky to nejde),další sezóna ukáže zlepšení. Záloha směrem dopředu hrála dobře , dozadu už to bylo horší, ale naši menší hráči vzrůstem to měli kolikrát těžké, když soupeř měl plnotučné hráče, v další sezoně se jim bude hrát lépe.Takže suma sumárum kluci sami vědí že měli na víc ,ale konečnou 5. příčku bereme. Klukům ročník( 03 ), kteří odcházejí do kategorie dorostu přejeme v další fotbalové kariéře hodně úspěchů, již v jarní části naznačili,že se rozhodně v této kategorii neztratí.Ročník (04) bude v hodně doplněn silným ročníkem (05) , věříme, že v nadcházející sezoně vytvoříme kvalitní tým který se bude fotbalem bavit.

Vedení klubu a všem co se o FK Znojmo starají děkujeme za skvěle vytvořené podmínky.Fotbalu zdar!

Trenéři: Helinger,Prycl,Rytíř