17. kolo - FK Znojmo C - Starý Petřín - 3:1 (2:0)

Góly: Kubále, Černý, Kalina.

Sestava: Svoboda - Benda, Kostík, Kalina, Tretera - Mössmer, Samek, Pěnkava, Dočekal - Černý, Kubále (C).

Dnes k nám přijel velmi vyspělý a zkušený tým a hlavně věkově docela vyrovnaný a navíc v těch nejlepších letech. No a k tomu patřila i běhavost a rychlost. My jsme mohli konkurovat především zkušeností a znalostí našeho domácího trávníku, který byl velmi kvalitně připraven. Od začátku bylo jasné, že se pořádně zadýcháme a to se potvrdilo. Nicméně fotbal se hrál otevřený "nahoru - dolů" a nelze říct, že by jeden nebo druhý tým měl převahu. Ovšem to, co se nám podařilo a soupeři ne, bylo vstřelení branek. Už v 7. minutě se podařilo po krásné kombinaci ve vápně skórovat spoluhráčům z treninku - Danovi Černému a Danovi Kubálemu, kdy jeden druhému přiklepl a byl z toho vedoucí gól na 1:0. Ve 22. minutě jsme se radovali po druhé a to po překrásné kombinaci po celé šířce hřiště (klasické TIKY TAKA...) , kde na konci skóroval Dan Černý.

Do druhé půle jsem šli s klasickým přecevzetím nedostat góla hned po úvodním hvizdu. To se vyjímečně podařilo a dál se hrál docela pohledný a bojovný fotbal. Pan rozhodčí Jenerál (mimochodem 46. ročník a tady klobouček..., děkujeme, že ještě tito rozhodčí jsou) měl dost práce, ale nakonec to zvládl velmi dobře asi na obě strany (jak my, tak soupeř mohl dostat červenou kartu a mohly se kopat nějaké penalty...). Nicméně jsme příznivý stav udrželi a dokonce zvýšili na 3:0 po úmyslné malé domů a nepřímém kopu ve vápně. Kopu se nemohl ujmout nikdo jiný, než Kalimero, kterému přiklepl Černoch (na to, že to bude kopat právě on byl v sázkovkách kurz 1,0000035). Ke konci se ještě soupeři podařilo snížit na 3:1, ale to bylo vše. Takže jsme se mohli radovat z vítězství a zase si v kabině zabékat a zalít to něčím lahodným ;-)