9.4.2023 Mladší žákyně - dívčí liga skupina Morava SK Líšeň - FK Znojmo 0:2

Sestava: Šmerdová (Jašová) - Raabová, Soukupová, Nemešová, Sabová, Veselá, Švarcová, A. Rozehnalová, Nguyen, Dobiášová, Kašparová, Chromíková, Kavková, Horáková

SK Líšeň - FK Znojmo 0:2 (góly: A. Rozehnalová, Dobiášová)

V neděli 9.4.2023 jsme zavítali na hřiště Líšně k odehrání odloženého kola dívčí ligy skupiny Morava. S Líšní se naše děvčata utkávají dost často a je pravda, že za slabší konec lana tahají většinou brněnské holky. V tomto zápase tomu nebylo jinak. Za stavu 0:0 sice málem po přímém kopu domácí hráčky rozvlnily síť, ale to bylo z jejich útočného snažení vše. Nám dopřávaly domácí prostor potřebný ke kombinaci a v první půli se podařilo Alici Rozehnalové vstřelit vedoucí gól. Našim útočnicím se hrálo těžko na robustní obránkyni Líšně a tak se sestava trochu přeskupila a v útoku zápas odehrála Gabča Veselá, která si vůbec nevedla špatně. My jsme si vypracovali spoustu šancí, ale nedokázali jsme je využít. To se povedlo v druhé půli Barče Dobiášové, k velké radosti celého týmu. Další šance jsme již nevyužili a tak se zápas skončil našim vítězstvím 0:2. Dnes si poprvé zahrály mistrovský zápas žákyň Míša Nguyen a Eliška Švarcová. Eliška se seznamovala s náročnějším stylem hry než v přípravce a sbírala zkušenosti pro podzimní soutěž. Také bylo vidět, že holky chtějí proti Líšni uspět a šly za vítězstvím s velkým nasazením. Dnešní zápas holky zvládly a v některých fázích hry i plnily naše představy o hře. Pochválit musíme dnes Nelu Jašovou, za to, že kryla Elišce záda a jela na zápas s vědomím, že do něj možná nezasáhne. Dále pak podala dobrý výkon nejmladší hráčka Peťa Chromíková, která holkám z Líšně často motala hlavy a chystala naším hráčkám krásné přihrávky.

Díky patří všem rodičům za dovoz dětí na zápas a za jejich fandění!!!

Trenéři FK Znojmo: Pisca, Hanzel a Šmerda