25. kolo FK Znojmo dorost st. - SK Újezd u Brna 7:1 (5:0)

Góly: 3x Beno,Tejkal, Balada, Krontorád Martin, Koukal

Foto z utkání zde

Sestava a hodnocení zápasu:

Rybníček [K] (9) - Procházka (9), Košíček (9), Krontorád Marek (9), Balada (9) - Lichevník T. (9), Veselý (9), Krontorád Martin (9), Koukal (9) - Beno (10), Tejkal (9)

Střídání: Gazcio, Vystrčil J., Svoboda, Buchtela

V posledním domácím utkání před koncem jarní sezóny, jsme přivítali tým SK  Újezd u Brna s kterým jsme měli shodně bodů a na čtvrtém místě nás drželo pouze skóre. Bylo tedy jasné, kdo vyhraje bramborové postavení v tabulce je jeho a tak o motivaci bylo postaráno. Po delší době jsme se sešli v plné síle, chyběl pouze Ondra Rytíř a tak nějak jsme tušili, že Újezd dostane výprask. Podle minulého zápasu si mohl soupeř pomýšlet na dobrý výsledek, ale tak pouze do příjezdu na náš pažit, protože od začátku zápasu na hřišti dominoval pouze jeden tým a to FK Znojmo. Hned ve druhé minutě Kuba Beno vybídl Tejkyho do brejku 1:0. Běžela 7. minuta soupeř udělal hrubku v obraně navíc brankář vyběhl mimo vápno, míč se dostal ke Kubovi Benovi ten se velmi dobře zorientoval a poslal míč bezmála z 30 metrů do opuštěné svatyně 2:0. Dále jsme udávali tempo hry, měli všechny odražené míče, no radost pohledět. Další gól přišel v 28. minutě kdy si Bali dobře zaběhl z poza beka za obranu soupeře kde ho přihrávkou našel opět Beňáč 3:0. Jen se dostal David Gazcio z lávky na hřiště našel v 35 minutě volného Martina Krontoráda 4:0. No a poločasovou tečku udělal v 45. minutě po výkopu Víti Rybníčka kdo jiný než s chutí hrající Beňáč 5:0. Výborně sehraný první poločas, ani si nevybavuji, že bychom soupeře pustili do nějaké šance aby se trochu nadechl. V druhém poločase  se tempo zápasu postupně zpomalilo hlavní faktor počasí, vedro začalo být veliké. V 68. minutě se soupeři podařila vstřelit čestná branka 5:1. Náš tým zareagoval zvýšením tempa a byla z toho v 75. minutě penalta. Ke skórování hráči vybídly střídajícího Davida Buchtelu zvaného Kepa, ten však s pokutovým kopem naložil prachbídně a nechal vyniknout brankáře soupeře škoda. Nicméně zápas jsme měli dále pod kontrolou a v 83. minutě Kepa napravil neproměněnou penaltu, kdy našel přihrávkou ve vápně Beňáče, ten přesto, že měl nabito na hattrick posunul míč na ještě lépe postaveného Míry Koukala 6:1. Tak takto se chová týmový hráč! V 86. minutě se karty obrátily, Míra Koukal našel Kubajse a hattrick mu dopřál 7:1 v zápase měl Beno 3+3 dobrá práce. Zase se nám potvrdilo, jakmile tento tým hraje pohromadě má velkou fotbalovou sílu, navíc někteří hráči již svými výkony překročily rubikon dorostu a jsou víc než připraveni do mužské kategorie. Zato záložní tým nám dělá svými výkony starosti, a předvádí pouze karikaturu na fotbal, ale to je zase na jiný článek. Na závěr bychom dnes chtěli poděkovat Davidu Baladovi staršímu, který zápas odpískal, neboť se nedostavil nominovaný rozhodčí. A přesto, že zápas zahájil jako laik, zdálo se že ho nominovala UEFA, neboť všechny dosavadní rozhodčí FAČRU strčil do kapsy, škoda že dnes řídící komise pro Moravu nedělala na tribuně školení mohli se něco přiučit. Na poslední venkovní zápas zajíždíme v neděli  Bohunice/Kohoutovice.

Trenéři: Rytíř Hynek, Svoboda Petr