16. kolo Jevišovice B - IE Znojmo B 5-2

Jevišovice B - IE Znojmo B   5-2 (3-2)

Gól - Vašíček,  Urválek p.k.,

Utkání hrané na umělé trávě

V sobotu 2.4. zajížděl náš 'B' - tým opět k venkovnímu zápasu a to do Jevišovic na utkání s místním 'B'.

Nastoupili jsme v sestavě:
Polášek - Poláček, Petrla, Pavelka, Tkadlec(46' Ostrý) - Hagenhofer(46' Jakub), Mossmer(72' Holzbauer), Doválel, Gretz - Vašíček, Urválek

Do zápasu jsme nastoupili aktivně, soupeře jsme zatlačili na vlastní polovinu a hned v 7.min. jsme se dostali do vedení, když Vašíček chytře přehodil gólmana.
Ale to bohužel bylo z naší strany na dlouhou dobu všechno. Bylo vidět, že domácí tento obdržený gól nastartoval a hned jich bylo plné hřiště.
V 15.min. se nedomluvíme vzadu, Petrla zahrává špatně malou domů, Polášek si k míči nedostal včas a je vyrovnáno - 1:1.
O dvě minuty později se už domácí dostávají do vedení, když jim zbytečně darujeme rohový kop a hlavičkou po jeho rozehrání zvyšují na 2:1. a aby toho nebylo málo, po další chybě naší obrany na polovině hřiště se domácí dostávají do rychlého přečíslení a je to  - 3:1. Naši tragickou desetiminutovku završil obrovskou chybou Urválek, ale rychlý brejk uhasil za cenu ŽK na poslední chvíli Pavelka.
Pak jsme se trochu otřepali a vrátili se do zápasu ve 30.min., když proměnil penaltu Urválek po faulu na Vašíčka. V 41.min. předvedli krásnou akci Poláček s Doválelem, když druhý jmenovaný nakonec prostrčil mezi obránce Vašíčkovi, ale tomu bohužel chyběl krok k zakončení.
V poslední minutě 1.půle jsme nevyužili obrovskou šanci na vyrovnání, když jsme šli 3 na 1, ale Urválek místo přihrávky zvolil střelu a bohužel trefil jen boční síť.
Druhá půle začala tak jako první. Hned na začátku jdeme do rychlého kontru, bohužel Vašíček přihrál nepřesně, hned o chvíli později z přímého kopu ze 17m jen těsně míjíme domácí bránu. A do třetice - v 50.min. přihrál Ostrý osamocenému Vašíčkovi do vápna, ten se ale šance ulekl a zbrkle vystřelil daleko mimo bránu.
Vzápětí tutovku domácího Hazuchy vytáhl Polášek na roh, ale už o chvíli později naše obrana jen zkoprněle sledovala, jak si s ní domácí hráči pohrávají - hlavičku domácích vytáhl Polášek skvělým zákrokem na břevno, mezi našimi stojícími obránci doráží další domácí hráč do tyčky a do třetice se už Rožnovský nemýlí a je to 4:2.
My jsme se vzápětí dostali do obrovské šance, ale Ostrého vychytal výborným zákrokem domácí brankář. To už bylo z naší strany bohužel vše, na hřišti už dominovali domácí a po další chybě naší obrany zvýšili domácí v 77.min. na konečných 5:2.

J. Ludvík, trenér IE Znojmo - Jsem zklamaný, jak z výsledku tak z předvedené hry. Utkání jsme nezvládli. Neunesli to psychicky mladí hráči, ale i někteří z těch zkušených, kteří by toto mužstvo měli táhnout. Zápas rozhodly hrubé individuální chyby, ale i přesto byli domácí lepším týmem a vyhráli zaslouženě. Jednoznačně nás předčili v bojovnosti, nasazením a vůlí po vítězství.