17. kolo - IE Znojmo dorost A - Mikulovice - 6:1

IE Znojmo - Mikulovice   6-1   (2-0), góly: Chlubna , Mossmer , Samek , Čech P., Šperl, Dufek L.

Ve druhém jarním kole jsme na svém hřišti přivítali celek Mikulovi. Na podzim jsme u soupeře na pískovém hřišti dokázali vyhrát 4-0. V minulém kole naši hosté porazili doma Suchohrdly 2-0. Trenéři poslali na hřiště sestavu ve složení:

Polášek (6) – Čech M.,(5)  Kir(5) , Moosmer (5),Šperl (4),Dufek L (5),-Hagenhofer (5), Samek (5), Chlubna(5) – Drmota(5) Čech P.(5),

Střídání - Soukup (6),Dufek J.,(6),Kafka(4).

Úvod do utkání nám vyšel na výbornou. V 35 sekundě jsme ujali vedení po centru Kíra z pravé strany se hlavou prosadil Samek a dal tak nejrychlejší gól našeho týmu v této sezóně 1-0. Ve 4 minutě se prosadil Mossmer po přihrávce Petra Čecha 2-0. Utkání vypadalo na debakl hostů,ovšem opak byl pravdou. Ve 12 minutě vychytal náš tým gólman Polášek, kdy zneškodnil samostatný nájezd útočníka Mikulovic po chybě stopera Michala Čecha. Naši se začali trápit v kombinaci a do šancí, které si vypracovali následně zbrkle zahazovali. Když jsme už dokázali vsítit branku zastavil nás praporek pomezního rozhodčího. Do konce poločasu nás ještě jednou podržel Polášek a střela Petra Čecha na druhé straně skončila v 44 minutě na tyči. Do šaten se odcházelo za stavu 2-0.
     Do druhé půle udělali trenéři dvě změny. Drmota (Kafka) a Hagendorfer(Dufek J.,). Obraz hry se ovšem na začátku druhé půle nezměnil. V 50 minutě musel navíc pro zranění kotníku odstoupit ze hry Samek,kterého nahradil Soukup. Uklidnění přinesla až třetí branka v síti hostů. Běžela 57 minuta Šperl našel přesnou přihrávkou Chlubnu,který s přehledem poslal míč podél gólmana do branky 3-0. V 66minutě hosté snížili po hrubé chybě naší obrany v čele s Poláškem 3-1. O další čtyři minuty později nás poslal opět do tříbrankového vedení po rohu hlavou Šperl 4-1. Závěr zápasu jsme měli pod kontrolou a povedlo se nám ještě vsítit dvě branky. V 72 minutě se po akci Mossmera prosadil Petr Čech 5-1. V poslední minutě dal gól i sváteční střelec obránce Lukáš Dufek,který dorazil Mossmerovu hlavičku po rohovém kopu a udělal tak gólovou tečku za tímto utkáním 6-1.

Samek Milan trenér
Dnešní utkání jsme zvládli výsledkově ovšem s předvedenou hrou svého týmu  nejsem vůbec spokojen. Klukům se povedl vstup do utkání a místo pohodové hry jsme se až do 70 minuty trápili hlavně sami se sebou. Chyběla mi tam hlavně lepší a přesnější kombinace a  zakončování některých akcí bylo hodně nepřesné. Takže opakuji spokojenost pouze se třemi body.