25. kolo - IE Znojmo A - Tasovice - 0:1

IE Znojmo - Tasovice 0:1 (0:0), gól: Doležal

IE Znojmo - Minařík - Kalina, Kubošný, Eliáš, Šťava - Černý, Ostrý M. (53min Samek), Ostrý T., Štáb (75min Švestka) – Kubále, Holík.

Tasovice - Trmal - Szajko, Macháček (81min Murník), Harenčák, Bílek - Horáček, Vomočil, Mališka (69min Horák), Hycl - Doležal (86 min Kapitán), Pavlíček,

V 25kole přivítalo mužstvo Inzert Expresu na svém hřišti druhý tým tabulky celek Tasovic. Znojemské derby se hrálo za deštivého počasí. Hned od úvodního hvizdu se hrál v Oblkovicích rychlí fotbal. Už ve druhé minutě bylo první vzrušení kdy po centru Ostrého M. do vápna hostující gólman Trmal podklouzl a Kubálemu chyběl kousek aby míč hlavou usměrnil do sítě. V 7min se po závaru ve vápně odrazil míč na velké vápno k Tiboru Ostrému, ale ten svůj střelecký pokus zakončil nad Trmalovu branku. V 11min o sobě dali vědět hosté. Střela Mališky však skončila vedle Minaříkovi branky. V 17 min měli hodně blízko ke gólu domácí po hlavičce Holíka se míč dostal na malé vápno ke Štábovi,který překopl branku. Nasazení obou týmů neustávalo. Ve 30min mohl poslat hosty do vedení Mališka, ale jeho hlavička po rohovém kopu skončila těsně vedle domácí branky. Ve 34 min provětral Trmalovi rukavice z trestného kopu Kalina. V 36min unikl z pravé strany tasovický Horáček, ovšem Minařík byl na místě. V 45 min se poprvé v derby žlutilo za kritiku hlavního sudího Rodingera dostal kartu domácí Kubále.

Druhá půle začala opět s nasazením a bojovně. Svoji bojovnost, ale přehnal hostující Hycl v 49min uviděl první žlutou kartu. Běží 53min a domácí poprvé střídají. Na hřístě nastoupil na místo Ostrého M. Samek. O sedm minut později právě tohoto hráče na půlící čáře tvrdě atakoval Hycl a uviděl druhou žlutou a nésledně červenou kartu. Hosté také střídají v 69 min odchází Mališka a nahrazuje jej Horák. Běží 71 min Pavlíček se dostává ve vápně k míči a posílá ho před branku na Doležala a ten už ví kam s ním 0:1. Dramatické derby pokračuje o tři minuty později se po krásné akci dvojice Černý Samek se posledně jmenovaný dostává z boku do vápna a předkládá míč na malé vápno Štábovi, který je ze zadu faulován Vomočilem. Sudí Rodinger píská penáltu. Míč si na značku pokutového kopu staví nejlepší střelec domácích Kubále. Ovšem tasovický Trmal vystihl směr a penaltu vyrazil. V 75 min domácí po druhé střídají na hřiště místo Štába přichází Švestka. Tento hráč se mohl chvilku po svém pobytu na hřišti zapsat do střelecké listiny. V 75 min totiž vnikl z pravé strany do vápna Černý a naservíroval mu míč přesně na kopačku ovšem jeho bomba z 8m trefila Trmala přímo do koše. Tlak domácích sílil další šanci měl Kubále z trestného kopu z 17m, ale jeho pokus skončil v hostující zdi.V závěru utkání hosté hru kouskují a takticky střídají. Halvní arbitr Rodinger nastavuje 3min a pak utkání končí. Hosté z Tasovic tak domácím vrátili porážku se stejným výsledkem z podzimu a upevnili si tak druhé místo v tabulce.

Jaroslav Ludvík trenér IE Znojmo

Diváci viděli vynikající hru od obou mužstev, první půlka se hrála nahoru dolů se s obrovskými šancemi na obou stranách.
Ve druhé půlce napínavý fotbal pokračoval, po vyloučení hostujícího hráče jsme se dostali chvilku do útlumu, za což nás soupeř potrestal gólem po neuvěřitelné a trestuhodné chybě obrany. Hned vzápětí jsme po krásné akci a faulu hostujícího hráče dostali možnost zahrání penalty, kterou jsme neproměnili. Soupeře jsme posledních 20 minut zatlačili do těžké defenzívy a v 78. minutě jsme promarnili 100% příležitost, kdy z malého vápna Švestka nastřelil brankáře. Mužstvu za výkon nemám co vytknout, dřelo, chtělo uspět, ale opět nás srazila hrozná chyba v obraně a zahazování vytvořených šancí. Jsem výsledkem hrozně zklamán.

Vloženo Pondělí, 04. červen 2007 @ 11:23:30 CEST uložil Sam