13.kolo FK Znojmo st.žáci - SK Šlapanice 3:4 (2:2)

Góly: Peřinka 2,Morkus,

Sestava a hodnocení zápasu

Prycl M.,Kučma K.,Lichevník J.,Hellinger,Fukal,Rytíř,Lustig,Čopf,Hýbler,Gazcio,Morkus,Peřinka,

Vojtěch,Tejkal,

Toto kolo k nám zavítal soupeř ze Šlapanic, s kterým jsme na podzim svedli velmi vyrovnané utkání. Jinak to nebylo ani dnes. Jak už je u nás v týmu tradicí , po úvodní šanci soupeře jsme mi několik vyložených šancí zahodili. Vyšel až break ze 7. minuty Péřovi 1:0. Dál jsme měli v utkání převahu, ale soupeři se podařilo z rohového kopu v 16. minutě vyrovnat. Přesto ,že jsme byli daleko nebezpečnější a fotbalovější, tak soupeř to doháněl bojovností , důrazem a po nevinně vypadající akci šel v 26. minutě do vedení 1:2. Klukům se do poločasu podařilo vyrovnat ve 30. minutě po pěkné kombinační akci kterou zakončil Váša (Morkus) 2:2. V poločase jsme kluky nabádali aby k fotbalovosti přidali na důrazu. Bohužel druhý poločas vypadal obdobně, mi zahazovali šance a soupeř opět z rohového kopu v 48.minutě šel do vedení po našem nedůrazu v obraně, kdy gól doslova do brány dostali rukou, rozhodčí však viděl rameno a gól uznal. Šancí po této brance nám začalo ubývat a trošku ve velmi teplém počasí i síly.Soupeři stačilo bořit, přesto se nám v 53. minutě po závaru před soupeřovou brankou podařilo zásluhou Péři vyrovnat 3:3.Po vyrovnávací brance kluci chtěli strhnout vítěství na svoji stranu, bohužel v 69. minutě po individuální akci soupeřova hráče kterého jsme zastavili až v pokutovém území za cenu faulu šel soupeř z pokutového kopu znovu do vedení 3:4. Kluci vydali ze sebe poslední síly a když šel Váša sám na brankáře volalo to po vyrovnání, bohužel soupeř byl šťastnější a nenechal nám doma ani bod. Zápas se musel líbit, ceníme si že kluci hráli až do konce, musíme však přidat na důrazu především v našem pokutovém území, soupeř prakticky měl jen rohové kopy a to mu stačilo k vítězství.

Pochvalu zaslouží Ivo Tejkal(ročník 06) , který i když měl v nohách již utkání za mladší žáky, posílil náš tým a srdnatě bojoval z daleko většími protihráči a rozhodně nebyl jen do počtu.

Trenéři: Hellinger,Rytíř,